kalendarz wydarzeńkalendarz wydarzeń

Morawianie są ludżmi otwartymi i z tego powodu kochają winiarskie wydarzenia, podczas których gromadzą się pasjonaci wina w jedno radosne grono przyjaciół. Niemal w każdy weekend odbywają się takiego rodzaju imprezy świętujące lokalnych winiarzy i ich łagodne trunki. Co może być bowiem bardziej autentycznego niż winiarz zapraszający do swojej piwniczki na degustacje? Wybierzcie się więc na podróż pęłną smaków i zapachów do jednej z wielu winiarskich miejscowości morawskich. Dobry nastrój i wspaniałe wina gwarantowane!

 

MARZEC 2020 (kliknij aby rozwinąć)
28. 3. 2020
Święto Migdałowców i Wina.
Przyjedź i zobacz, jak kwitnie największy sad migdałowców w Europie Środkowej. Niesamowite widoki na  białe i różowe kwiaty w okolicach miasteczka Hustopece. Gastro festiwal na temat migdałów łącznie z otwartymi piwniczkami na wina.  Bilet 100 koron.


KWIECIEŃ 2020 (kliknij aby rozwinąć)
4. 04. 2020
Wędrowanie z piwniczki do piwniczki Velke Bilovice.
15. rocznica wędrowania "Z piwniczki do piwniczki" w jednej z największych winiarskich miejscowości na Morawach - Velke Bilovice. Popularne wydarzenie na początek sezonu, bogaty program, 50 otwartych piwniczek. Transport wahadłowy, kawa, herbata, woda. Bilet 1500 koron. W cenie biletu voucher na zakup wina o wartości 900 koron.weekend 4.–5. 04. 2020
Festiwal otwartych piwniczkek w winiarskiej miejscowości Perná. Obok Mikulova, pod małowniczymi, winoroślami porosniętymi wzgórzami Palavy będzie dla Państwa otwartych 14 piwniczkek na wina, to znaczy 14 winiarzy i szeroki wybór znakomitych win. W ramach biletu (950 koron) wolna degustacja + voucher o wartości 300 koron na zakup win + degustacyjny kieliszek + drukowany program itp. Sobota 11. 04. 2020
Otwarte wielkanocne piwniczki w bajkowym miasteczku Valtice (UNESCO)
Otwarte wielkanocne piwniczky w typowych uliczkach winiarskich z piwniczkami na wina miasteczka Valtice wpisanego na listę UNESCO. Transport wahadłowy, degustacje, muzyka folklorna. Wieczorna impreza. Bilet w cenie 500 koron. 25.–26. 04. 2020
Festiwal otwartych piwniczek Kyjov, Milotice, Vlkoš, Bzenec a Vracov.

Festiwal otwartych piwniczek i jego wiosenna 27.edycja tym czasem przybędzie do miasteczka Kyjov, i jego bliskich okolic,  znanych jako region ludowej piosenki, starych obyczajów, strojów tradycyjnych, rzemioseł i głównie wina! W weekend czeka na zwiedzających 30 otwartych piwnic na wina łącznie z winiarzami, którzy Państwu naleją do kieliszku. Bogaty program, wahadłowy transport i wielu więcej. Bilet 1080 Koron.

MAJ 2020 (kliknij aby rozwinąć)
sobota 2. 05. 2020
Majowe otwarte piwniczki Velke Pavlovice
Majowe otwarte piwniczki na wina w winiarskiej miejscowości Velke Pavlovice w regionie Niebieskich Gór. 15 otwartych piwniczek na wina z bogatym wieczornym programiem z muzyką ludową i imprezą do rana. Na liście winiarzy na przykład uszlachetniająca stacja winiarska Andre, gdzie wyhodowano popularną odmianę Pálava, mistrz sabrage Karel Prokeš i wielu więcej. 990 koron/bilet. W cenie biletu voucher na zakup win o wartości 300 koron.  piątek 8.05. 2020
Otwarte piwniczky w winiarskiej miejscowości Čejč
W piątek 8.maja o godzinie 17.00 otwarte będą piwniczky na wina w typowej winiarskiej uliczce w miejscowości Čejč. 18 lokalnych winiarzy przedstawia najlepsze wina swoich winnic. Bilet 500 koron/osoba    sobota 9. 05. 2020
Targi wina Valtice (UNESCO)
Miasto Valtice(wpisane nan listę UNESCO) gości międzynarodowe targi wina. 150 producentów z całego świata, 1000 rodzajów win. Gastronomia + degustacje + muzyka. To wszystko i wielu więcej w zamkowych pomiesczeniach i kulisach bajkowego miasteczka Valtice. Bilet ok.300 sobota 9. 05. 2020
Różowa Moravská Nová Ves, uliczki z piwniczkami na wina Výmol a Zátiší
Różowy kolor będzie królował winiarskiemu wydarzeniu, które nie zatrzyma się tylko u win rosé. 6 otwartych piwniczek, 70 próbek win wszystkich rodzajów w radośnym wiosennym  towarzystwie grup przyjaciól wędrujących od piwniczki k piwniczce w różowych ubraniach. Najlepsze kostiumy będą wynagrodzone cenami. Bilet 450 Koron/osoba    sobota 16. 05. 2020
Krainą wina oraz 30 win Niebieskich Gór. Dla rowerzystów! Ale nie tylko.
Po szlakach rowerowych, piechotą, lub spokojnie samochodem będziemy odkrywać piękna regionu Niebieskich Gór i jego 5 winiarskich miejscowości. Na trasie więcej jak 10 przystanków z degustacją wina w piwniczkach lub przy stoikach degustacyjnych. Od godziny 17.00 wystawa win regionu Niebieskich Gór w miejscowości Velke Pavlovice z muzyką ludową, degustacjami, tańcem i zabawą do rana. Bilety ok.500 koron/osoba w załeżności od wybranego programu.

LIPIEC 2020 (kliknij aby rozwinąć)

4. 07. 2020 Mikulov
Piwniczki open

14 otwartych piwniczek na wina w bajkowym miasteczku Mikulov przy granicach z Austrią, lokalna gastronomia i wielu więcej. W cenie biletu (650 koron) kieliszek degustacyjny oraz darmowa degustacja w 14 otwartych piwniczkach na wina, voucher na zakup win o wartości 400 koron i mapa.

Mikulov Mikulov Mikulov Mikulov

 

sobota 11.7. 2020
Dobšice przy Znojmo

Ku pamięci bitwy pod Dobsicami przy Znojmo, w której Napoleon zwyciężyl w r.1809, i po której jego wojska rabowali wino po okolicznych piwniczkach, związek lokalnych winiarzy organizuje imprezę otwartych piwniczek na wina i degustacje z rąk winiarzy. W cenie biletu (100 koron) kieliszek degustacyjny, za degustacje placi się żetonami sprzedawanymi na miejscu.

Dobšice-Znojmo Dobšice-Znojmo Dobšice-Znojmo Dobšice-Znojmo Dobšice-Znojmo Dobšice-Znojmo


Weekend 18.7. - 19.7. 2020
Otwarte piwniczki na wina w winiarskiej miejscowości Hovorany

13.edycja tradycyjnego festiwalu w typowych uliczkach winiarskich z piwniczkami na wina. Transport wahadłowy, degustacje, muzyka folklorna. Wieczorna impreza. Bilet w cenie 750 koron zawiera degustacje u 22 zaangażowanych winiarzy, to jest więcej jak 200 próbek win, voucher na zakup win o wartości 300 koron i wieczorną imprezę.

Hovorany


Sobota 25.7. 2020

Moravská Nová Ves

Tradycyjna bieszada w winiarskiej miejscowości Moravska Nova Ves, podczas której lokalni producenci win otwierają piwniczki na wina i miejscowi ludzie celebrują najważniejszy dzień w życiu gminy-święto Św.Jakuba - patrona kościoła.W cenie biletu (350 koron) kieliszek degustacyjny + 10 żetonów do degustacji. Stroje tradycyjne, gastronomia, wieczorna impreza z zespołami muzyki folklornej.

 

Moravska Nova Ves Moravska Nova Ves Moravska Nova Ves Moravska Nova Ves Moravska Nova Ves

SIERPIEŃ 2020 (kliknij aby rozwinąć)

Sobota 1.8. 2020 Šardice
Šardické otevřené sklepy

Tradycyjne wydarzenie otwartych piwniczek na wina. Lokalni producenci win (aż 18 winiarzy) pozywają publiczność na degustację. Przepiękne uliczky z piwniczkami na wina, lokalna gastronomia, muzyka, wiejskie klimaty. Bilet (500 koron) na miejscu zawiera kieliszek degustacyjny, transport pomiędzy poszczególnymi piwniczkami, mapę z informacjami, wieczorną imprezę zespołów folklornych

šardice

 

Sobota 8.8. 2020
AUTENTIC FEST BOLERADICE - AUTENTIC MORAVIA MAGNA

Festiwal win autenticznych, naturalnych i pomarańczowych. 6.edycja międzynarodowego spotkania winiarzy, którzy wracają do dawnych tradycji produkowania win. Spotkanie i biesiady zwoleników zdrowego tribu życia, rodzinna atmosfera, muzyka, gastronomia. Bilet 150 koron.

Autentikfest Boleradice


Sobota 15.8. 2020
Otwarte piwniczki na wina w winiarskiej miejscowości Čejč

W typowym osiedlu z piwniczkami na wina „ Pod Búdama” stającemu obok gminy będą otwarte drzwi do 20 typowych piwniczek i więcej jak 200 próbek do degustacji. W ramach biletu (ok.500 koron) kieliszek degustacyjny, degustacja win, zespoły muzyki folklornej, wieczorna impreza.

Čejč


22.8. 2020
MIKULČICE

Otwarte piwniczki na wina w winiarskiej miejscowości Mikulcice, która znajduje się w pobliżu dawnej starosłowiańskiej, wielkomorawskiej osady. Będziemy mógli posmakować wina jak ofycjalnych producentów tak i małych lokalnych winiarzy, którzy robią wina tylko dla siebie i swojej rodziny. W cenie biletu (500 koron) kieliszek degustacyjny, próbki win więcej jak 20 producentów, wieczorna impreza z zespołami muzyki folklornej.

Mikulčice

 

Weekend 28.8. - 30.8. 2020
Niebieskie Góry

Festiwal otwartych piwniczek w winiarskiej miejscowości Němčičky i Kobylí.  W piątek otwarte piwniczky na wina + święto „zarážení hory”- w okresie nadchodzącego winobrania zakaz wstępu do winnicy osobom niepowołanym – tradycyjne folklorne wydarzenie. Lokalne tradycyjne dania, regionalne zespoly muzyki ludowej. Bilet ok.600 koron zawiera kieliszek degustacyjny, nieograniczoną degustację.

W sobotę odbędzie się celebrowanie „burčáku“ - słodkiego, lekko alkohołowego soku z winogron. Bilet 100 koron.

Nemcicky


WRZESIEŃ 2020 (kliknij aby rozwinąć)

Sobota 5.9.

Krajinou vína - Putování za burčákem

Wędrowanie za burczakiem (pierwszy lekko alkohołowy moszcz z winogron) po Niebieskich górach, dla pieszi lub dla rowerzystów. Start o 9.00 pod wieżą widokową w Velke Pavlovice, po drodze pomiędzy winnicami czeka kilka miejsc kontrolnych, gdzie można wypić kieliszek burczaku i odziskać pieczątkę do mapy i grać o nagrody. Koniec v gminie Vrbice, gdzie o 19.00 odbędzie się tradycyjne święto „zarážení hory” z bogatym foklornym programiem i muzyką.

300,- Koron bilet

winnice w Niebieskich Górach

 

Sobota 12. 9.

Strážnické vinobraní

Winobranie w winiarskiej miejscowości Strážnice. Winiarska impreza w kolorowym Slowackim  regionu. Marsz folklornych strojów, muzyka ludowa, degustacje win i burczaku, gastronomia lokalna.

strážnice

 

Sobota 19. 9.

Bzenecké krojované vinobraní Bzenec

Tradycyjne winobranie w małym urokliwym i nie przez turystów odkrytym miasteczku Bzenec. Marsz folklornych strojów, muzyka ludowa, degustacje win i burczaku, gastronomia lokalna. Typowe południowo-morawskie klimaty.

Wstęp darmowy!!!!!

 

Bzenec

Sobota 26. 9.

Václavský burčákový pochod - Moravská Nová Ves

Wędrowanie za burczakiem (pierwszy lekko alkohołowy moszcz z winogron). Tradycyjne wydarzenie świętujące piękno winnic i pierwsze wino tego roczniku. 6km piechotą. Po drodze odwiedzimy poszczególne piwniczki na wina i będziemy degustować. Zespoły muzyki folklornej, lokalna gastronomia i wielu więcej. To wszystko w wspaniałym towarzystwie ludzi kochających dobre wino i dobry nastrój.

Bilet 450,-Koron

Moravska Nova Ves

PAŹDZIERNIK 2020 (kliknij aby rozwinąć)

3.10. 2020

Burčákové slavnosti Hustopeče

Tradycyjne wydarzenie celebrujące burczak-pierwszy lekko alkoholowy moszcz z winogron. Na głównym rynku stoiska z burczakiem, winami, lokalną gastronomią, muzyka itd.

Bilety 150/250 koron

burczak burczak

 

3.10. 2020

Krajem vína - na kole vinohrady krajem Uherskohradišťska

Krainą wina-na rowerach po winnicach około Uherskeho Hradiste. Zamykanie szlaków rowerowych. Wydarzenie nie tylko dla rowerzystów. Kilka opcji scieżek dla pieszi i dla rowerzystów prowadzących po winnicach, około zabytków i wyjątkowych miesjc regionu. Degustacje po drodze. Pod koniec dnia program na głównym rynku w miasteczku Uh.Hradiste. Bilety 150/250 koron.

 

rowery rowery1

 

sobota 24.10.

Víno a Dýně

Otwarte piwniczki na wina w winiarskiej miejscowości Moravská Nová Ves. W przepięknych uliczkach winiarskich odwiedzimy lokalnych producentów win, będziemy uczestniczyć degustacjam i wykładom winiarzy. Przebiegający okres sbioru dyń zapewnia niesamowite przeżycia kulinarskie.

Bilet 450 koron (degustacje w 6 zaangażowanych winnicach, kieliszek degustacyjny)

dynia

 

sobota 24.10.

Sedlecká zabíjačka

Świniobicie pod koniec sezonu turystycznego w winiarskiej miejscowości Sedlec. Degustacje win, burczaku, młodego wina. Kaszanki, pasztetówki, salceson i inne typowe dania.

Wstęp darmowy

zabijačka

 

sobota 31.10.

Zaječské mladé víno 2020

Festiwal otwartych piwniczek i degustacje młodych win w 15 zaangażowanych winnicach. Wieczorny program z muzyką i lokalną gastronomią.

Bilet 490,-Koron (degustacje, lampeczka, mapa, woda)

wino

sobota 31.10.

Vrbovecké vinobraní 2020

Świętowanie winobrania w tradycyjnej winiarskiej miejscowości niedaleko bajkowego miasta Znojmo. Marsz strojów ludowych, degustacje, otwarte piwniczki na wina, muzyka, lokalna gastronomia, zwyczaje folklorne i wielu więcej.

Wstęp darmowy.

 

Vrbovec Vrbovec Vrbovec

 

LISTOPAD 2020 (kliknij aby rozwinąć)

weekend 7. - 8.11.

Festival otevřených sklepů – sv.Martin na Hustopečsku

Festiwal otwartych piwniczek w mikroregionie Hustopece

Jesień w Hustopeciach i jego okolicach - Hustopeče, Rakvice, Zaječí, Přítluky a Starovice. 28.edycja festiwalu, 30 otwartych piwniczek na wina, degustacje w piwniczkach, wykład winiarzy, wahadłowy transport pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, gastronomia lokalna i wielu więcej.

Bilet 1080,-koron (zawiera degustacje w poszczególnych winnicach, lampeczkę, transport wahadłowy, mapę)

festiwal.otw.piwniczek 2020 

wkrótce kolejne informacje

Na tej stronie wykorzystywane są cookies. Technologia ta służy do lepszego wyswietlania treści i informacji, które tu znajdziesz. Nie wiesz czym są ciasteczka? Kliknij tutaj i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania z nimi związane Jeśli nie zgadzasz się na obecność cookie na tej stronie powinieneś ją jak najszybciej opuścić. Zapraszam do odwiedzenia Moraw i winnic na ich terenie. To magiczne doświadczenie, które połączone ze zwiedzaniem tego regionu na długo pozostaną w pamięci. Część zdjęć podchodzi ze strony pixabay.com. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania usługi bez podania przyczyny przed przyjęciem zlecenia.

Na tej stronie wykorzystywane są cookies. Technologia ta służy do lepszego wyswietlania treści i informacji, które tu znajdziesz. Nie wiesz czym są ciasteczka? Kliknij tutaj i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania z nimi związane Jeśli nie zgadzasz się na obecność cookie na tej stronie powinieneś ją jak najszybciej opuścić.