BRNO I LEDNICE - VALTICE

1 dzień – BRNO

Wizyta w stolicy Moraw – mieście Brno, gdzie się historia łączy z nowoczesnością. Starówka pełna zabytkowych budowli, sklepów, restauracji i barów nigdy nie jest pusta. Wypełniają ją kochający to miasto mieszkańcy i wielka liczba studentów, którzy wspólnie tworzą przyjazny klimat miasta, pełnego ludzi zawsze chętnych do rozmowy przy dobrym trunku.

Główny punkt stanowi katedra Petrov i potężna twierdza Śpilberk – kiedyś znana jako więzienie narodów. Rozciąga się z niej zapierający dech w piersiach widok na wielką część Moraw południowych. Właśnie tam wybierzemy się w celu poznania duszy tego kraju i jego mieszkańców.

Jednak serce Morawianina znajduje się na południu od Brna – w winnicach i w malowniczych piwniczkach winnych. Od dawna ich właściciele trudnią uprawą znakomitych odmian winorośli i z radością oraz słowiańską gościnnością zapraszają przybyłych do degustacji najlepszego wina pod słońcem. Dostępna będzie nieograniczona degustacja z chłodnym poczęstunkiem w winiarstwie Jedlicka w regionie winiarskim Niebieskie góry.

{usługi przewodnika = zwiedzanie Brna, tlumaczenie przy degustacji}

2 dzień – LEDNICE VALTICE

Zespół pałacowy Lednice – Valtice jest wpisany na listę UNESCO i nazywany ogrodem Europy. Przez stulecia budowany kompleks romantycznych budowli, akweduktów, zamków myśliwskich, gloriet itp. (aż 20 budowli), połączonych sztucznymi kanałami wodnymi, parkami z starymi drzewami, stawami, obok strumienia rzeki Dyje pomiędzy miasteczkami Lednice i Valtice będzie jednym z celów naszej wędrówki po Morawach południowych. Można tu spędzić nie tylko kilka godzin ale nawet cały dzień. Postaramy się jednak wyśrodkować tę opcję aby Państwa oczy i serca nasyciły się ta piękną architekturą i wypielęgnowaną przyrodą wokół niej

Francuski ogród wspólnie z angielskim parkiem jest zdecydowanie niepowtarzalnym miejscem dla duszy romantyków, poetów, w którym można zapomnieć o kłopotach codziennego życia. Od pałacu przepłyniemy łodzią do minaretu, romantycznej wieży widokowej wybudowanej w arabskim stylu.

Odwiedzimy również spektakularny, barokowy pałac Valtice z degustacją win narodowego konkursu Salon 100 najlepszych win Republiki Czeskiej w piwnicach pałacu.

{usługi przewodnika = zwiedzanie Brna, tlumaczenie przy degustacji}