WINNICE

Wydawać by się mogło że wino to zabawa dla ludzi o wysmakowanym podniebieniu, wyrobionym guście i z głęboką wiedzą o historii wina jako takiego. Otóż nie – wiedzy nabywa się próbując róznego rodzaju odmian i rodzajów wina. A gdzie bardziej, bliżej i szybciej będzie możliwe dotarcie do źródeł smakowania winnej ambrozji jak nie w Czeskich Morawach, w tym w regionach oddalonych tylko nieznacznie od stolicy Moraw Południowych – Brna.

Morawscy winiarze żyją spokojnie doglądając swoich winorośli, rytm ich życia wyznacza natura i pory zbiorów. To ludzie zawsze uśmiechnięci i z sercem na dłoni. Z dumą dzielą się tym, co mają najlepszego – winem własnej produkcji, które osobom zaczynającym swoją przygodę ze światem wina, otworzy oczy i pozwoli rozkochać w całej historii od pięknych widoków na plantacje winorośli po dźwięk korka opuszczającego delikatnie schłodzoną butelkę.

Wino to bowiem nie tylko smak, aromat, wypieszczone słońcem soki winnego grona czy w końcu kultura wokół niego. To przede wszystkim przygoda, przyjaźnie, wspólne przeżycia i poczucie, że problemy stają się mało ważne, a już na pewno mniejsze, gdy wśród przyjaciół, w towarzystwie wybranych butelek i zacnego posiłku wspólnie spędzacie czas śmiejąc się, śpiewając i tańcząc. I dlatego takie właśnie momenty warto kolekcjonować.

REGION WINIARSKI MORAVA

Regiony winiarskie w Czeskiej Republice dzielą się na region winiarski Czech i region winiarski Moraw, które całkowicie obejmują obszar 17 678 hektarów winorośli. Liczba winiarzy przewyższa 18 000 zarejestrowanych producentów od tych najmniejszych pasjonatów przez rodzinne winiarstwa aż po wielkich producentów.

VOC ORYGINALNA CERTYFIKACJA

Wina oryginalnej certyfikacji przedstawiają odmiany win typowych dla danego regionu winiarskiego - to znaczy że w tych winach odzwierciedla się terroir danego regionu, składniki glebowe i unikalny skład podłoża oraz deklarowane pochodzenie winogron.