Data

sie 11 - 13 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Święto miasta Brno

To letnie miejskie święto upamiętnia istotne wydarzenie historyczne: obronę miasta Brna przed najazdem szwedzkim podczas wojny trzydziestoletniej. Miastu udało się wówczas odeprzeć wielokrotną przewagę Szwedów i odesłało ich z kwitkiem. Obchody Dnia Brna nie mogą się oczywiście obejść bez kostiumowych pochodów i rekonstrukcji scen bitewnych oraz walk o zamek Špilberk. W całym mieście dudnią salwy artyleryjskie, obejrzeć można broń historyczną, na ulicy Radnickiej zwiedzić stylowy jarmark z epoki. Możesz nawet stać się świadkiem odlewania magicznych czarnych kul dla szwedzkiego generała Torstensona.

Święto Miasta Brno celebrować można na wiele sposobów. Można spróbować czeskiej kuchni, lokalnego piwa, ale także, a może przede wszystkim odwiedzić niedalekie winnice i spróbować owoców pracy winiarzy, nabyć kilka butelek i rozkoszować się smakiem ich zawartości po powrocie do kraju, lub na miejscu.

Proszę pamiętać, że wystarczy się z nami skontaktować – pomożemy w przygotowaniu całego wyjazdu do czeskich Moraw i do winnic. Pomożemy w znalezieniu satysfakcjonującego noclegu, wygodnego transportu i w tym, co najważniejsze – dotarciu do najlepszych winnic i najbardziej utalentowanych winiarzy, którzy oddali serce morawskiej ziemi. Zapraszamy 🙂

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *