ZNOJMO I OKOLICE

DLA GRUP   |   DLA FIRM

Znojmo – średnowieczne miasto nad kanionem rzeki Dyje. Jest w tym miejscu coś takiego, co każdy czuje ale jednocześnie odkrywa na swój własny sposób. Może jest to niesamowicie przyjazny klimat miasta na granicach z Austrią i parkiem narodowym Poddyjí, na urwisku skalnym nad rzeką Dyją, a może nieśpieszna atmosfera i spokój którym spowite jest Znojmo…

Tu, pod gotyckim kościołem imienia świętego Mikołaja i romańską rotundą, w Rajskim ogrodzie z widokiem na rzekę, obok winnic, posmakujemy wspaniałe odmiany lokalnych win.  To właśnie w okolicach Znojmo znajdziemy najwięcej lokalnych winnic a bliskość do granicy austriackiej wpływa na ich smak i sposób uprawy.

Proponujemy między innymi zwiedzanie miejscowości Hnanice i najlepszej winnicy Europy środkowej – winnicy Šobes z degustacją w specjalnym stoisku. Trzeba przyznać, że smakowanie tego rodzaju wina jest przeżyciem, do którego wraca się nawet po latach. Jest punktem odniesienia dla innych,  winnych smaków oraz wszystkichnnych degustacji.

Wisienką na torcie będzie wizyta malowanej piwniczki na wina lokalnego malarza Maxima Appeltauera, który z miłości do pewnej kobiety poświęcał dziesięciolecia pracy w ciemnych korytarzach piwniczki wykutej w piaskowcu, gdzie stworzył swoje niezwykle kolorowe i radosne dzieło.

Program może podlegać zmianom.

Cena od 69€ / osoba